Premiados na noite dos Mestre Mateo 2013

Apostolo-premios-Mestre-Mateo-galardones_TINIMA20130407_0012_5

Premios Mestre Mateo 2013

Un claro premio de honra adicado a quen leva case 20 anos esforzándose por achegar o galego ós máis pequenos (e non tan pequenos): “O Xabarín Club”

Polo demáis aquí tedes a lista dos gañadores dos “Premios Mestre Mateo 2013”:

Mellor longametraxe

O apóstolo

Invasor

Lobos de Arga

Vilamor

 

Mellor documental

100% CEF

Avión, el pueblo ausente

Fraga y Fidel, sin embargo

A Muller do Eternauta

 

Mellor programa de televisión

Galegos no mundo

Reporteiros

Tourilandia

ZigZag

 

Mellor serie de TV

Os Bolechas

Era Visto!

Matalobos

Padre Casares

Mellor serie web

Angélica y Roberta (Vol. II)

Entre Pipas

Joke Business

Te quiero, pero

 

Mellor anuncio publicitario

Galicia no corazón

Sairemos como galegos

Spot Mondariz

O viño que sabe a festa (Festa do Albariño de Cambados)

 

Mellor curtametraxe de imaxe real

Anacos

Conversa cunha muller morta

Mr. Smith and Mrs. Wesson

As vacacións do Verdugo

 

Mellor curtametraxe de animación

Equilibrium

Morti

Only You

O xigante

 

Mellor videoclip

Gente Pota (Caxade)

Fendendo Hachas (Talabarte)

Shame on Us (Holyw ater)

Un Piatto (Banda Crebinsky)

 

Mellor interpretación feminina protagonista

Sabela Arán (Vilamor)

Celia Freijeiro (Todo é Silencio)

Isablea Naveira (Matalobos)

Blanca Portillo (Concepción Arenal, A Visitadora de Cárceres)

 

Mellor interpretación masculina protagonista

Antonio Durán, “Morris” (Padre Casares)

Luis Iglesia (Matalobos)

Federico Pérez (Era Vsito!)

Luis Tosar (Operación E)

 

Mellor interpretación feminina de reparto

Inma Cuesta (Invasor)

Sonia Méndez (O Sexo dos Anxos)

Mabel Rivera (Concepción Arenal, a Visitadora de Cárceres)

Mara Sánchez (Libro de Familia)

 

Mellor interpretación masculina de reparto

Antonio de la Torre (Invasor)

Karra Elejalde (Invasor)

Tacho González (Padre Casares)

Luis Zahera (Todo é Silencio)

 

Mellor dirección

Daniel Calparsoro (Invasor)

Fernando Cortizo (O Apóstolo)

Pela del Álamo (N-VI)

Xavier Villaverde (O Sexo dos Anxos)

 

Mellor Guión

Fernando Cortizo (O Apóstolo)

Javier Gullón e Jorge Arenillas (Invasor)

Alberto Guntín, Daniel D. García, Benigno López, Cheché Carmona, Roberto G. Méndez e Alba Varela (Matalobos)

Manolo Rivas (Todo é Silencio)

 

Mellor Dirección de Fotografía

Alberto Díaz “Bertitxi” (Vilamor)

Jacobo Martínez (Imperium)

David Nardi (O Apóstolo)

Xosé Manuel Neira (Matalobos)

 

Mellor Dirección de Arte

Curru Garabal (Vilamor)

Juan Pedro Gaspar (Invasor)

María Hernanz (O Apóstolo)

Antonio Pereira e Ángel Amaro (Matalobos)

 

Mellor Montaxe

Fernando Alfonsín (O Apóstolo)

Antonio Frutos e David Pinillos (Invasor)

Guillermo Represa (Vilamor)

Nacho Ruíz Capillas (Lobos de Arga)

 

Mellor Realización

Mónica Ares e Toño López (Galegos no mundo)

José Mª Fernández Vilas “Chema” (Tourilandia)

Raúl García e Gerardo Rodríguez (Casamos! A Historia de Amor de…)

Xavier Jácome (Lendas Vivas)

 

Mellor Comunicador/a de TV

Ana Pérez (Telexornal de Fin de Semana)

María Solar (ZigZag)

Fernanda Tabarés (Vía V)

Xosé A. Touriñán (Tourilandia)

 

Mellor Música Orixinal

Xavier Font, Arturo Vaquero e Philip Glass (O Apóstolo)

Zeltia Montes (Vilamor)

Sergio Moure (Todo é Silencio)

Piti Sanz (Era Visto!)

 

Mellor Son

Sergio Bürmann, James Muñoz e Nicolás de Poulpiquet (Invasor)

Alfonso Couceiro, Santi Jul e Iván Laxe (Matalobos)

David Machado, Diego S. Staub e Miguel Barbosav (O Apóstolo)

Xavier Souto e Diego S. Staub (Dous Fragmentos/ Eva)

 

Mellor Dirección de Produción

Carlos Amoedo (O Sexo dos Anxos)

Jordi Berenguer (Invasor)

Laura Cuevas e Toni Carrizosa (Concepción Arenal, Visitadora de Cárceres)

Marta García (O Apóstolo)

 

Mellor Vestiario

Saturna (Matalobos)

Valentin Duranthon (O Apóstolo)

María Fandiño e Mar Fraga (Vilamor)

María Gil e Sonia Segura (Concpeción Arenal, Visitadora de Cárceres)

 

Mellor Maquillaxe e Perruquería

Almudena Fonseca (Todo é Silencio)

Raquel F. Fidalgo e Fermín Galán (Lobos de Arga)

Raquel F. Fidalgo e Paco Rodríguez (Invasor)

Yolanda Piña (Concepción Arenal, Visitadora de Cárceres)

 

Premio de honra

Xabarín Club

 

Advertisements

One Comment Add yours

Deixar unha resposta

introduce os teu datos ou preme nunha das iconas:

Logotipo de WordPress.com

Estás a comentar desde a túa conta de WordPress.com. Sair / Cambiar )

Twitter picture

Estás a comentar desde a túa conta de Twitter. Sair / Cambiar )

Facebook photo

Estás a comentar desde a túa conta de Facebook. Sair / Cambiar )

Google+ photo

Estás a comentar desde a túa conta de Google+. Sair / Cambiar )

Conectando a %s